Jesteś tutaj: Oferta Pompy ciepła

Pompy ciepła

 

 Ogrzewanie domu jeszcze nigdy nie było tak proste, ekologiczne i tanie.

 

Wybierz Pompę Ciepła i zatrudnij do tego zadania profesjonalistów!

 

 

 

 

 

Posiadamy pełną autoryzację Panasonic, LG, Samsung i wielu innych producentów.

 

Zapewniamy najwyższą jakość montażu, która gwarantuje długą i bezawaryjną pracę systemu grzewczego! 

 

 


 

 

Jak działa Pompa Ciepła typu powietrze-woda?

 

 

Zasada działania Pompy Ciepła

  1. Powietrze atmosferyczne o temp. 0°C trafia do jednostki zewnętrznej, gdzie przechodzi przez parownik (konstrukcyjnie przypomina chłodnicę samochodową). Do parownika trafia czynnik chłodniczy np R410A, który zmienia tam swój stan skupienia z cieczy w gaz, podczes tego procesu drastycznie obniza on swoją temperaturę co powoduje, że możemy odebrać ciepło z powietrza nawet o bardzo niskiej temperaturze. 
  2. Następnie czynik chłodniczy trafia do sprężarki, gdzie zostaje mocno sprężony do ciśnienia ok 30Bar w konsekwencji czego wzrasta jego temperatura do 60°C.
  3. Kolejny etap, to przejście gazu do jednostki wewnętrznej, gdzie trafia tam do skraplacza (płytowego wymienika ciepła freonowo-wodnego). W wymienniku gaz zaczyna się skraplać i przekazuje swoje ciepło do instalacji CO oraz CWU.
  4. Po zmianie stanu skupienia z gazu w ciecz, czynnik chłodniczy wędruje z powrotem do jednostki zewnętrznej gdzie trafia na zawór rozprężny, który obniża temperaturę czynnika po to aby znowu można było odebrać ciepło z powietrza atmosferycznego.

 

Współpracujemy z najlepszymi:
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl