Jesteś tutaj: Pytania

Pytania

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

  1. Czy Pompa Ciepła musi współpracować z ogrzewaniem podłogowym?   odp. Pompa Ciepła to niskotemperaturowe urządzenie grzewcze, które powinno współpracować również z niskotemperaturowymi odbiornikami ciepła czyli "podłogówką", wówczas PC pracuje optymalnie. Oczywiście można podłączyć Pompę Ciepła do instalacji grzejnikowej, ale takie rozwiązanie sprawi, że Pompa Ciepła bedzie pracowała nieekonomicznie co spowoduje bardzo wysokie rachunki za energię ektryczną (stanowczo odradzamy).
  2. Jakie Pompy Ciepła są najmniej awaryjne?   odp. Bazując na naszym doświadczeniu, które zdobyliśmy podczas wielu napraw Pomp Ciepła gruntowych jak i powietrznych, naszym zdaniem najmniej awaryjnymi urzadzeniami są produkty japońskie firm Panasonic, Mitsubishi, Daikin, Toshiba, które mają największe zaplecze technologiczne z całej światowej branży HVAC. Pamiętajmy również o tym, że ważnym czynnikiem składającym się na bezawaryną pracę Pompy Ciepła to regularne przeglądy serwisowe realizowane zgodnie z zaleceniami danego producenta.
  3. Jaka Pompa Ciepła jest lepsza... gruntowa czy powietrzna?   odp. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od warunków w jakich będzie pracować oraz od stopy zwrotu z inwestycji. Jak powszechnie wiadomo pompy gruntowe (woda-woda lub solanka-woda) są stosunkowo drogie ze względu na konieczność zrobienia donego źródła ciepła, czyli najczęściej gruntowy kolektor pionowy lub poziomy. Fakt ten powoduje, iż tego typu rozwiązania są coraz rzadziej wybierane przez inwestorów. Natomiast pompy powietrzne (powietrze-woda) dzięki dopracowanej technologii i stosunkowo niskiej cenie są bardzo dobrym kompromisem pomiędzy kosztami poniesionymi na inwestycję, a miesięcznymi kosztami utrzymania systemu grzewczego.
  4. Split czy Monoblock... co wybrać? Prawie każdy producent Pomp Ciepła ma w swojej ofercie urządzenia w tych dwóch wersjach. "SPLIT" występuje jako urządzenie składające się z jednostki zewnętrznej (agregat) oraz jednostki wewnętrznej (hydrobox) połączone ze sobą freonową instalacją chłodniczą co umożliwia stosowanie tego typu rozwiązania w krajach takich jak Polska, gdzie temperatura zewnętrzna okresowo spada mocno poniżej zera. "MONOBLOCK" to urządzenia, które składają się tylko z jednostki zewnętrznej, w której umieszczone są wszystkie elementy, rozwiązanie takie jest dużo prostrze w instalacji ale jednocześnie jest bardziej narażone na wychłodzenie cieczy grzewczej. Doskonale sprawdzają się w cieplejszych krajach takich jak Włochy, Hiszpania itp.
Współpracujemy z najlepszymi:
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl